X

I vdiq i vëllai, zbulohet arsyeja e largimit të Zidane nga stërvitja e skuadrës

Zinedin Zidane ditën e djeshme braktisi skuadrën dhe u largua me shpejtësi nga stërvitja në mënyrë të papritur. Pak minuta më vonë vet skudra ka bërë me dije arsyen e largimit të Zidane dhe shkruan se ishte një arsye familjare.

Sot është mësuar se teknikut francez ditën e djeshme i ka vdekur vëllai, prandaj ai u largua nga Kanadaja, ku Reali po zhvillon fazën përgatitore.

Vëllai tij, Fahrid Zidan vuante nga një sëmundje e rëndë. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi spanjoll nëpërmjet dhe mediat ndërkombëtare.

Ndërkohë në shënjë respekti, për këtë fatkeqësi në familjen e trajnerit madrilen, futbollistët dhe stafi i Realit ka mbjatur një minutë heshtje para nisjes së stërvitjes.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, SPORT
Lajm i keq për shqiptarët në Greqi, ministri i ri i Punës merr vendimin “racist”

Teksa nuk ka kaluar ende një javë pas përfundimit të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Greqi, ministri i ri i...

Close