X

Qëlloi për vdekje me thikë bashkëshorten, arrestohet shqiptari në Britani (Emri)

Një ngjarje e e rëndë ka ndodhur në Britani, ku një shqiptar ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në muajin qershor të këtij viti, ndërsa mediet britanike raportojnë se autoritetet kanë rënë në gjurmët e vrasësit.

Bëhet fjalë për 45-vjeçarin Fatos Xhepa, i cili është arrestuar tashmë nga policia. Ai qëlloi për vdekje bashkëshorten e tij, 35-vjeçaren Safie Xhepa.

35-vjeçarja u gjet e pajetë në banesën e saj, më 17 qershor. Ndërsa, sot vrasësi shqiptar ka dalë para trupës gjykuese në Oxford, duke pranuar identitetin e tij.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Borshi “tualet” i kroçerave, plazhi ndotet nga derdhja e ujërave të zeza

Plazhet e Borshit vijojnë të ndoten nga ujërat e zeza që dërdhen në det nga krocerat dhe anijet turistike. Në...

Close