X

Plas keq sherri në sallën e gjyqit,vëllezërit sulmojnë vrasësin e nënës së tyre


Një skenë shokuese është regjistruar në një Gjykatë në Ohajo, teksa dy vëllezër kanë tentuar që të rrahin vrasësin e dyshuar të nënës së tyre, i cili ishte në pritje të marrjes së dënimit.

Dale Williams, 62 vjeç, ishte në pritje të dënimit në Youngstown për vrasjen e 46-vjeçares Elizabeth Pledger-Stewart, kur djemtë e saj nisën sulmin fizik ndaj tij.

Kamerat e gjykatës kanë filmuar të gjithë skenën, kur dy të rinjtë e kanë tërhequr dhe kanë kërkuar që ta gjuajnë në kokë.

Pas kësaj ngjarje të dy vëllezërit u dënuan me 30 ditë burg, ndërsa Williams u dërgua në spital dhe gjyqi ndaj tij u shty.

Williams u dyshua dhe më pas u arrestua pasi dëshmitarët i thanë Policisë së Youngstown se panë atë duke vrarë Pledger-Steëart në qershor 2017.

Wlliams mund të përballet me një dënim prej 23 vitesh burg për vrasjen e 47-vjeçares.

 

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, Magazine
Bota në alarm, planeti drejt plakjes

U deshën mijëra vjet që popullata globale të arrinte 5 miliardë, dhe kjo shifër u arrit në vitin 1987. Rreth...

Close