X

Në mes të sezonit turistik, IKMT gjen kohë të prishë lokalet pa leje në Ksamil

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) me ndihmën e forcave të policisë, kanë realizuar ditën e sotme një aksion për shkatërrimin e disa lokaleve në Ksamil.

Pronarët e lokaleve që IKMT-ja i shkatërroi, u ankuan se prishja e objekteve është bërë pa asnjë paralajmërim dhe pa asnjë shkresë zyrtare.

Forca te shumta policore kane mberritur mesditen e sotme ne Ksamil per te mbeshtetur nje aksion te IKMT

IKMT ka shkaterruar nje lokal sherbimesh ne kulmin e sezonit turistik, pavaresisht se lokali ka funksionuar prej vitesh. Pronaret shprehen se prishja eshte bere pa paralajmerim dhe pa u lene asnje shkrese.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Ndërmjetësi për krizën në Shqipëri dy vjet më parë zgjidhet shefi i ri i politikës së jashtme të PE-së

Deputeti gjerman McAllister dhe njëkohësisht reporteri për Serbinë në Parlamentin Europian, është rizgjedhur si Shefi i Komitetit për Politikën e...

Close