X

Ndërmjetësi për krizën në Shqipëri dy vjet më parë zgjidhet shefi i ri i politikës së jashtme të PE-së

Deputeti gjerman McAllister dhe njëkohësisht reporteri për Serbinë në Parlamentin Europian, është rizgjedhur si Shefi i Komitetit për Politikën e Jashtme në PE.

Pas kësaj McAllister nuk do të jetë më raporteri për Serbinë në Bashkimin Europian. Reporterët e rinj për vendet e Ballkanit Perëndimor, përfshirë edhe Shqipërinë, do të zgjidhen në muajin shtator.

Kujtojmë se, reporter për Shqipërinë deri në zgjdhjet e majit ka qenë gjermani Knut Fleckenstein, i cili nuk mundi të rizgjidhej sërish si europdeputet, në këtë mënyrë pritet të largohet duke ia lënë vendin një tjetër personi.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Operacioni/ Hetimi Doganor sekuestron 2500 koli me cigare në Doganën e Durrësit

Një operacion i Hetimit doganor ka vënë në sekuestro ditën e sotme në Durrës, afro 2500 koli cigaresh të cilat...

Close