X

Jonida Maliqi s’është e vetmja, edhe një tjetër këngëtare shqiptare s’ka marrë lekët nga RTSH


ëngëtarja e cila përfaqësoi Shqipërinë në Eurovizion, Jonida Maliqi tha se nuk i kishte marrë ende paratë që i takonin. Edhe pse RTSH duhet të paguajë për këngën fituese, Jonida deklaroi se s’kishte marrë para.

Me sa kam informacion po, kënga fituese pagohet, por ende nuk ma kanë konfirmuar. E kam marrë vesh nga kolegët e mi dhe nga ata që kanë qenë më parë pjesëmarrës. Nuk i kam marrë ato para. Do t’i jap kohë dhe nëse do të jenë, patjetër që do t’i marr,“-tha Jonida.

Por mesa duket Jonida Maliqi nuk qenka e vetmja. Edhe këngëtarja Lindita Halimi ka deklaruar se nuk ka marrë paratë për këngën fituese nga RTSH. Duke iu përgjigjur pyetjes së fansave në InstaStory, këngëtarja deklaroi se nuk e di nëse do të rikthehet ndonjëherë në festivalet shqiptare sepse ende nuk ka marrë lekët nga RTSH.

 

More in LIFESTYLE
Klaudia Pepa më seksi se kurrë, me bikini të vogla ekspozon pjesën intime: Më thirrni luleshtrydhe (FOTO)

Balerina Klaudia Pepa po shijon pushimet verore buzë detit. Por, duket se Klaudia kërkon të marrë të gjithë vëmendjen e...

Close