X

Basha: Duhet të ndryshohet urgjent kjo qeveri, beteja jonë vazhdon


Pas mbledhjes me kryesinë e PD-së, Lulzim Basha deklaroi se duhet të ndryshohet urgjent kjo qeveri e korruptuar. Ai theksoi se do të vazhdojë aksioni opozitar me protestat.

“Janë qytetarët ata që do të vendosin me votën e tyre për qeverinë që meritojnë. Mbetet dhënia fund i qeverisë korruptive. DASH e cilësoi dje qeverinë më të korruptuar të Europës. Nga Ponzan Rama doli pas asnjë fond. Duhet të ndryshohet urgjent kjo qeveri e korruptuar. Aksioni opozita siç ka vazhduar do të vazhdojë. Beteja jonë çdo të jetë deri në fund dhe do të bëjmë çdo sakrificë”, u shpreh Basha.

Vijon kriza politike. Gjatë muajve të fundit ka pasur një përplasje e cila vijon ende mes Presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Pasi opozita nuk njohu zgjedhjet e 30 qershorit dhe vijonin protestat, Meta nxori një datë të re për zgjedhjet, 13 tetorin. Nga ana tjetër Rama shfaqet i vendosur se zgjedhjet e vetme ishin më 30 qershor. Njëkohësisht nga ana e socialistëve ka nisur edhe procedura për shkarkimin e Metës. Disa ditë më parë u ngrit edhe Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit. Rama e quan Metën armik të Kushtetutës.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Si hyri në Shqipëri terroristi rus, qëndroi në Azil (Emri)

Zbulohen detaje të reja për terroristin rus, i cili fshihej në Shqipëri. 34-vjeçari Rasul Mislaev, ka hyrë në Shqipëri 4...

Close