X

Moti sot, temperaturat deri 31°C


Orët e paradites paraqiten me mot të kthjellët dhe temperatura të larta në të gjithë vendin.

Ndërsa pjesa e dytë e ditës sjellë kalime vranësirash në zonat malore duke rrezikuar shira të izoluar në ekstremin verior, ndërsa me kthjellime mbetet ultësira perëndimore.

Temperaturat e ajrit nuk ndryshojnë në vlerat minimale dhe por rritje të lehtë sjellë mesdita duke u luhatur nga 18°C deri në 38°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë deri mesatare në det me shpejtësi 33 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar dallgëzim mbi 3 ballë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Magazine
Ulje temperaturash dhe rebeshe shiu/ Ja çfarë rezervon moti për nesër

RESHJET Nesër (e enjte dt.11) nuk priten reshje. TEMPERATURAT Nesër (e enjte dt.11) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet...

Close