X

Liga e Europës/ Rezultate surprizë, gola me shumicë edhe në ndeshjen e Juxhin Xhajës

Liga e Europës luan sot të gjitha ndeshjet e turit të parë, ku në fushë zbresin skuadra nga më të ndryshmet, si elitare, ashtu edhe skuadra surprizë. Të shumtë janë edhe futbollistët shqiptarë që luajnë tashmë në skuadra të ndryshme europiane dhe do të zbresin në fushë për ndeshjet e skuadrave të tyre.

Sakaq, në ndeshjen mes Bran dhe Shamrok Rovers, gjyqtar kryesor do të jetë shqiptari, Juxhin Xhaja. Arbitri Xhaja, do të ndihmohet nga asistentët Nertil Bregasi dhe Fatmir Lama, ndërkohë që gjyqtar i katërt është Andi Koçi.

Ndeshjet

Breidablik-Vaduz 0-0

Stjarnan-Levadia 1-0

TE LUAJTURA

Alashkert-Makedonija 3-1

Ordabasi-Torpedo Kutaisi 1-0

AEK Larnaka-Petrokub 1-0

Narva-Buduçnost 0-2

Flora-Radniçki 2-0

Kups-Vitebsk 2-0

Sabail-Kraiova 2-3

Balzan-Domzale 3-4

Riteriai-Klaksvik 1-1

Ruzomberok-Levski Sofia 0-2

Akademija Pandev-Zrinjski 0-3

Bran-Shamrok Rovers 2-2

Brondbi-Inter Turku 4-1

Krusaders-Torshavn 2-0

Dinamo Tbilisi-Engordani 6-0

Liepaja-Dinamo Minsk 1-1

Zalgiris-Apolon 0-2

Makabi Haifa-Mura 2-0

Malmo-Balimena 7-0

Molde-Rejkjavik 7-1

Radnik-Trnava 2-0

Shakhtjor Soligorsk-Hibernians 1-0

Nisporeni-Neftçi Baku 0-3

Fola-Çikhura 1-2

Konahs-Kilmarnok 1-2

Olimpija Ljubljana-RFS 2-3

Zeta-MOL Vidi 1-5

Çukariçki-Banats Jerevan 3-0

Streda-Krakovia 1-1

Steaua-Milsami 2-0

Europa-Legia 0-0

Aberdin-Rovaniemi 2-1

Kliftonvil-Haugesund 0-1

Kork Siti-Niederkom 0-2

St. Patrik-Norrkoping 0-2

Honved-Zalgiris 3-1

Siroki BrijegK. Almati 1-2

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, SPORT
Real nuk ndalet, synon yllin e Ajaksit

Florentino Perez nuk ngopet me yje në Madrid. Presidenti i të bardhëve ka hapur thesin, duke bërë blerjet më të...

Close