X

FOTO/ Stuhia godet Greqinë, vdesin gjashtë turistë, mes tyre dy fëmijë


Një stuhi e madhe ka goditur Greqinë. Stuhia ka përfshirë gadishullin Halkidiki në vendin fqinj, duke iu marrë jetën gjashtë turistëve.

Mediat e huaja raportojnë se mes viktimave janë edhe dy fëmijë 8 dhe 2 vjeç, si dhe mbi 100 persona të tjerë janë plagosur.

Stuhia e cila zgjati vetëm dhjetë minuta, tronditi banorët vendas, por edhe turistët e shumtë në Greqi.

Nga stuhia e madhe raportohet se me dhjetëra pemë janë shkulur, disa shtëpi janë rrënuar dhe dyqane të dëmtuar tërësisht, dhjetëra makina janë përmbysur, probleme të mëdha me energjinë elektrike, dëme të pallogaritshme të pronës private dhe të infrastrukturës.
* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Bledi Mane lëshon gojën në emision, shpëthen kundër Altin Goxhajt: Të q* ty dhe Mero Bazen

Avokati Altin Goxhaj ësthë përplasur ashpër me gazetarin Bledi Mane, ku nuk kanë munguar dhe sharjet me njëri tjetrin. Goxhaj...

Close