X

Një tjetër shqiptar humb jetën në burgun grek, vdekja e fierakut u mbajt e fshehtë

Shkon në gjashtë numri i vdekjeve në burgjet e vendit fqinjë. Një ngjarje që u mbajt e fshehtë nga autoritet dhe media vendase.

Ngjarja ka ndodhur të shtunën e kaluar në burgun e qytetit të Patrës. Bëhet fjalë për një shqiptar të moshës 55-60-vjeçar nga qyteti i Fierit. Familja ka terhequr trupin e pajetë të viktimës dhe sot e ka varrosur atë ne Shqipëri.

Si gjithmonë edhe këtë radhë shteti shqiptar ka heshtur ne vend qe te fillonte hetimet rreth kesaj vdekje.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
‘Do të kërcasë kallashi’, Arbjon Aliko i Lazaratit: Jemi në grevë urie, ruhu Edi Rama, do të kesh fundin e Gadafit! (E PLOTË)

Arbjon Aliko, një nga të dënuarit e grupit të Lazaratit, si autori i sulmit ndaj policisë në vitin 2015 dhe...

Close