X

Një tjetër shqiptar humb jetën në burgun grek, vdekja e fierakut u mbajt e fshehtë

Shkon në gjashtë numri i vdekjeve në burgjet e vendit fqinjë. Një ngjarje që u mbajt e fshehtë nga autoritet dhe media vendase.

Ngjarja ka ndodhur të shtunën e kaluar në burgun e qytetit të Patrës. Bëhet fjalë për një shqiptar të moshës 55-60-vjeçar nga qyteti i Fierit. Familja ka terhequr trupin e pajetë të viktimës dhe sot e ka varrosur atë ne Shqipëri.

Si gjithmonë edhe këtë radhë shteti shqiptar ka heshtur ne vend qe te fillonte hetimet rreth kesaj vdekje.

More in AKTUALITET, LAJME
‘Do të kërcasë kallashi’, Arbjon Aliko i Lazaratit: Jemi në grevë urie, ruhu Edi Rama, do të kesh fundin e Gadafit! (E PLOTË)

Arbjon Aliko, një nga të dënuarit e grupit të Lazaratit, si autori i sulmit ndaj policisë në vitin 2015 dhe...

Close