X

Detyronte vajzat e vogla të kryenin veprime të turpshme, multi-milioneri pedofil mik i ngushtë i Trump dhe Clinton trafikim seksual me fëmijë


Biznesmeni Jeffrey Epstein po përballet me dy akuza të rënda, pas përfshirjes në një rrjet të gjerë trafikimi seksual të vajzave të mitura dhe abuzimit me to.

Ai ka abuzuar seksualisht me dhjetëra vajza të mitura, akuza që kanë qarkulluar për vite të tëra rreth biznesmenit të njohur.

Gjithashtu, Jeffrey Epstein njihet për miqësinë e tij të ngushtë me liderin e SHBA-së, Donald Trump si dhe me Clinton.

Trump nuk e ka komentuar aktakuzën apo dënimin e mëparshëm të Epstein, por miqësia e tij me miliarderin është e dokumentuar mirë.

Në vitin 2002, ai me shaka gjatë një interviste është shprehur:

“Unë e kam njohur Jeff për 15 vjet. Djali i frikshëm. Ai është shumë zbavitës. Madje thuhet se i pëlqejnë shumë femrat e bukura, dhe shumë prej tyre janë të vogël”.

Sipas padisë, midis viteve 2002 dhe 2005, Epstein drejtoi një ndërmarrje trafikimi në të cilën ai pagoi qindra dollarë në para të gatshme për vajzat deri në moshën 14-vjeçare, për të kryer marrëdhënie seksuale me të në rezidencën e tij.

Ai paguante shuma të mëdha parash, për të rekrutuar vajza të vogla, të cilat do të kryenin nevojat e tij seksuale.

“Në këtë mënyrë, Epstein krijoi një rrjet të gjerë të viktimave të mitur që ai të shfrytëzonte seksualisht, shpesh në baza ditore,”– tha në një deklaratë Prokurori i Manhattan US, Geoffrey Berman.

66-vjeçari Epstein rrezikon 45 vite me një akuzë për trafikimin e seksual të të miturve dhe një akuzë për konspiracion për t’u angazhuar në trafikimin seksual të minorenëve.
Dy nga gratë që kanë akuzuar biznesmenin e njohur, rrëfejnë tmerrin e përjetuar, kur ata ishin ende fëmijë.

“Isha 14 vjeçe, kisha të mbathurat….ai kishte plot vajza të tjera në dhomë. Ai më tha, oh Zot je kaq e bukur dhe seksi, je e mrekullueshme. Më kërkoi t’i masazhoja kurrizin…”– është shprehur Michelle Licata, një nga vajzat e abuzuara.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Jep dorëheqjen drejtori i Tatimeve në Shkodër Hysen Hysaj, tregon pengun e mbetur ndër vite: Bëra gjithçka munda

Drejtori i Tatimeve në Shkodër, Hysen Hysaj ka dhënë dorëheqjen. Në një prononcim për mediat ai shpjeguar gjithashtu edhe motivin...

Close