X

Grekët, çfarë perfeksioni! As KQZ, as ODIHR, as Palmer, as Mogherini, as lesh!


Nga Ylli Manjani

Çfarë perfeksioni demokratik! Grekët, dje bënë zgjedhje sot formuan qeverinë e re!

As KQZ, as ODIHR, as Palmer, as Mogherini, as ambasada e as lesh.

As blerje votash, as sherre komisionerësh. Punonjësve të shtetit s’u ndjehet zëri e as ka zë që ti kërcënojë.

Votim i lirë, numërim i shpejtë, rezultat e ndershëm!

Thjesht demokraci! E pastër sa më ska!

Humbësi largohet. Fituesi urohet. Populli vendos.

Askush nuk mban e as merr me zor pushtetin!

Dhe kemi dhe fytyrë të shajmë Grekët, pa le!

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BLOG, LAJME
E shoqja e braktisi dhe e la me 4 fëmijët, babai apel prekës në emision: E kisha kapur disa herë…

Sot në emisionin “Me Zemër të Hapur” është rrëfyer Niko Trini, babai i tre fëmijëve. Sot ai gjendet në udhëkryq...

Close