X

Bale martohet në fshehtësi

Gareth Bale është martuar fshehurazi me dashurinë e tij të fëmijërisë.

Ylli i Real Madrid u martua me Emma Rhys-Jones në prani të 60 familjarëve dhe miqve të tyre.

29-vjeçari i dha fund beqarisë në një hotel me 5 yje në Majorca. Për të siguruar që çdo gjë të shkonte mirë futbollisti punësoi ish agjentë të SAS. Mendohet se siguria maksimale ishte e lidhur me gjakmarrjen ku është përfshirë familja e 27-vjeçares.

Babai i Emmas dhe gjyshërit e saj John e Eva McMurray, nuk u ftuan në dasmë.

“Nuk mund ta besoj atë çfarë bënë. Ne e dinim që dasma do zhvillohej dhe prisnim një ftesë. Isha si babai i saj kur ai ndodhej në burg,”-tha John.

Çifti fillimisht kishte planifikuar të martohej në një kështjellë italiane me Beyonce si këngëtaren e tyre të dasmës.

Por u detyruan të ndryshonin planet për shkak të problemeve familjare të Emmas.

Babai dhe anëtarë të tjerë të familjes së saj janë përfshirë në zhdukjen e një valixheje me 750.000 euro që ishin para droge.

Një çantë me para të gatshme, kokainë dhe ora u zhdukën nga shtëpia e gjyshërve të saj të moshuar në vitin 2017.

Makinat që u përkisnin hallave të Emës u dogjën gjithashtu në Flint.

Dhe ndaj çifti vendosi të bënte martesën në ishullin Tagomago, ku Bale i propozoi 27-vjeçares dy vite më parë.

Ata morën masat paraprake me ish agjentët për shkak të një konflikti mes familjes së nuses për konflikte droge në Cardiff.

More in LAJME, SPORT
Dorëzohet Junajtid, zhvillime për të ardhmen e Pogba

Reali i Madridit zhvendoset nesër në Kanada për të vazhduar përgatitjet, por merkato është tema më e nxehtë për momentin....

Close