X

Basha uron Mitsotakis për fitoren : Shembull edhe për Shqipërinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar përmes një postimi në Twitter kreun e partisë ‘Demokracia e Re’, Kyriakos Mitsotakis për fitoren në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që u zhvilluan ditën e sotme në Greqi.

Në postimin e tij Basha thekson se me fitorja e ‘Demokracisë së Re’, shënon një fillim i ri për Greqinë, por që është inspirues për triumfin e vlerave europiane në Shqipëri dhe në rajon.

‘Urime për Kyriakos Mitsotakis dhe ‘Demokracia e Re’ për fitoren e thellë! Votimet e sotme shënuan një fillim i ri për Greqinë, inspirues dhe shembull për triumfin e vlerave europiane si për Shqipërinë ashtu edhe për pjesën tjetër të rajonit!’, shkruan Basha në Twitter.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Bulqizë/ Qëllohen me armë inspektorët e Mjedisit nga Tirana

Inspektorë të Mjedisit nga Tirana, të ndodhur për inspektim në Bulqizë janë qëlluar me armë mbrëmjen e sotme. Mësohet se...

Close