X

Etrit Berisha firmos me SPAL, rikthehet si numri një mes dy shtyllave

Etrit Berisha është futbollisti më i ri i SPAL-it. Portieri i kombëtares shqiptare, ashtu siç pritej, ka firmosur për ekipin tjetër të Seria A për t’u kthyer në titullar, pasi tek Atalanta humbi vendin ndaj Gollinit.

30-vjeçari është huazuar për një vit me të drejtë blerje nga SPAL. Marrëdhënia e mirë mes dy klubeve ka ndikuar te ky transferim.

“Titi” ka mundësi të rikthehet si numri 1 mes dy shtyllave. Sezoni që lamë pas nuk ishte më i miri për ish-lojtarin e Kalmarit, Lazios dhe Atalantas. Ai nuk luajti shumë dhe humbi formacionin, e njëjta gjë ndodhi dhe në kombëtare, ku si zgjedhje e parë shihet Thomas Strakosha.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, SPORT
Zot i kësaj bote, një lutje: Të lutem një Kryeministër normal!

Nga Pano Soko Një nga këta të thjeshtët, të mërzitshmit. Një nga këta që vishen me atë kostumin klasik, me...

Close