X

Vodhi kompaninë, arrestohet punonjësi i call centerit


Seksioni i Krimit Ekonomik Financiar në Policinë e Tiranës në bashkëpunim me prokurorinë arrestuan një 29 vjeçar, banues në Berat dhe punonjës në një call center në Tiranë.

Ai u arrestua në kuadër të operacionit “Çentralisti” dhe akuzohet për vjedhje duke shpërdoruar detyrën.

Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim, pasi Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka vendosur urdhrin e ndalimit për të më 19.02.2018 për veprën penale “Vjedhje duke shpërdoruar detyrën”.

Shtetasi i sipërpërmendur, në bashkëpunim me nëntë shtetas të tjerë, të ndaluar më parë, ka siguruar të ardhura monetare nga ky aktivitet i paligjshëm, duke kryer aktivitetin e kundërligjshëm të rimbushjes dhe aktivizimit të paketave promocionale të një kompanie telefonie celulari (jashtë shtetit Itali), së bashku shtetasit kanë përdorur aplikacione dhe platforma të kundërligjshme realizuar në vjedhje duke shpërdoruar detyrën në postet përkatëse të punës që kanë kryer pranë një kompanie Call-Center në Tiranë, dhe duke i shkaktuar një dëm të konsiderueshëm financiar kësaj kompanie.

Materialet në ngarkim të tij u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprime të mëtejshme.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Ilir Meta i drejton një “arsenal” pyetjesh ambasadorit Soreca: Përse nuk më mbështetët për të evituar shfaqjen e 30 Qershorit?

Presidenti Ilir Meta, i ka bërë një "arsenal" pyetjesh ambasadorit të BE-së, Luigi Soreca, lidhur me rolin e tij për...

Close