X

Padia e Ramës ndaj gazetarit gjerman, Basha: Po bëhet në emër të krimit

Lulzim Basha: Nuk është e rastësishme që në këtë listë do të jetë edhe Rama. Padia që ka bërë mund të kushtojë qindra mijëra euro. Po nuk i ka asgjë. Nuk ka asnjë dyshim se ai ka qënë përfituesi i trafikut të drogës. Etja për para dhe pushtet e çuan në krahët e krimit. Në emër të krimit Edi Rama paska vendosur të padisë një gazetar perëndimor duke paguar një avokat me paratë që iu vjedh shqiptarëve. Mbrojte totale dhe pandëshkueshmëri ndaj krimit dhe korrupsioni. Tani po përpiqet të bëjë edhe zgjedhje farsë. Por ky do të jetë fundi i tij. Jemi kthyer në të njëjtën situatë. Shqipëria është e rrënuar, demokracia ka rënë. Edi Rama do zgjedhje farsë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
‘Ke një gjyq të hapur me mua’/ Ish-deputetja pyet Ramën: ‘Kur do të vish të bësh testin e drogës’

‘Edi Rama refuzon të bëjë testin e drogës në gjyqin që ka hapur ndaj meje për denoncimet që kam bërë...

Close