X

Spiropali i përgjigjet Metës: Për çudi asnjë fjalë për dhunën në KZAZ

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali i është përgjigjur përmes një postimi në twitter deklaratës së sotme të presidentit Ilir Meta.

“U bënë dhjetë ditë nga çdekreti antidekret i dekretit të Ilir Metës dhe të gjithë e shohin se si Ilir Meta i hodhi benzinë zjarrit që pretendon se po mundohet të shuajë! Për aspak çudi akoma se ka thënë asnjë fjalë për dhunën talebane mbi KZAZ. Ndoshta sepse pret më shumë dhunë!“- shkruan Spiropali.

Në një deklaratë shpërndarë mediave, kreu i shtetit apeloi aktorët kryesorë të politikës, të gjejnë rrugën e dialogut me qëllim zgjidhjen e krizës politike në vend.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Basha: Asnjë marrëveshje pa u ndëshkuar vjedhësit e votave

Pas publikimit të 10 përgjimeve të reja nga gazeta gjermane “Bild”, kryedemokrati Lulzim Basha doli në një konferecë për shtyp...

Close