AKTUALITET, 20 Qershor 2019, 14:54

Përgjimet/Balla: Si “Babalja’ e Fushë Kruja, u montuan në zyrat e PD

Përgjimet/Balla: Si “Babalja’ e Fushë Kruja, u montuan

Nga foltorja e Kuvendit, kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla u shpreh se historia e fundit e përgjimeve të publikuara nga Bild, është njëjtë me inskenimin e Babales, apo ngjarjen e Fushë Krujës.

vura në një akuzë të rëndë, sipas lulzim bashës dhe personave të paguar prej tij, në korrik të 2018, më kishte marrë perëndia mendt e bashkë me një koleg teksa kishim rrjedhur kishim shkuar ne 10 të natës në kom fushë krujë e aty në praninë time një idiot i kishte vënë. U mbars mali me .. dhe pastaj doli Luli vetë. Në përfundim lexoj prokuroria pas 8-9 mujsh kur s ka më interes, prokuroria vendos që punonjësit i policisë emiljano Nuhu ka fituar azil, por prokuroria e ka marrë të pandehur për kallëzim të rremë. Lul Basha e gazetari i tij Collaku mund t’ ja hedhim me gjobë atë do e paguajnë se nuk ia lë për kopshtet e Librazhdit. Pare ke bërë boll, do e paguash gjobën. “ tha Balla.

Kjo është historia, edhe te përgjimet, kush mendon se ka të re e ka gabim, hapni procesverbalet e kuvendit. Nuk ka ndodhurnjë herë të vetme. E provoi me Babalen nuk i eci, të gjithë e dimë që ishte inskenim i turpshëm. Tani i eksportoi përgjimet, që padyshim që autenticiteti nuk ka dyshim po prerja në copë është pjesë e një plani, nuk hezitoj ta them e marr përgjegjësitë. Monitimi si te babaljan te fushë kruja është bërë nga e njëjta dorë. Bild i ka marrë të gatshme ishin ruajtur për një ditë të zezë. Ka ditë me të zezë se kjo për Lulzim Bashën.

Basha e ka mbyllur karrierën e vet politike. Në 28 vite në këtë vend akush s do kishte patur parashikimin më ogurzi. Teksa kemi qenë në fushatë Basha ka marrë 1 mln $ nga burime oligarkësh rus. Ky është halli i Bashës, s’ka tjetër. E ka zhytur PD në moçale ruse, duhej përdorur edhe arma 184 që e ka patur aty që në nisje të fushatës. Pse su hap, të shërbente si provë për ankimimin e Dibrës.

“Duhet të jetë e qartë për këdo që më 30 qershor zgjedhjet do të zhvillohen dhe kush guxon, si ata vandalë, terroristë, që sulmojnë shkollat, do marrin dënimin që meritojnë. Ne nuk tërhiqemi nga ky propozim, por jemi të gatshëm ta diskutojmë bashkë me ju për ta votuar bashkë me ju”- përfundoi Balla fjalën e tij.