X

Vranësira dhe reshje shiu, ja si do jetë moti sot


Kthjellime dhe alternime të shpeshta vranësirash do të dominojnë motin në të gjithë Shqipërinë, më të dukshme vranësirat paraqiten gjatë mesditës në zonat malore duke gjeneruar herë pas here shira të dobët.

Kjo situatë do të mbetet prezent gjatë pasdites dhe në vijim moti do të kthjellohet gradualisht.

Temperaturat e ajrit ulen sërish në mëngjes dhe mesditë, duke luhatur vlerat ekstremale nga 14 në 34 gradë Celsius.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Magazine
Bien temperaturat, ja parashikimi i motit për sot

Alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare do të dominojnë deri në mesditë të gjithë Shqipërinë. Pas mesditës pritet shtim i vranësirave...

Close