X

Djegia e KZAZ-së, reagon Voltana Ademi: Nuk po digjet shkolla, por një KZAZ që nuk duhet të ishte aty

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi e ftuar sonte në emisionin Open, ka komentuar situatën e fundit që po ndodh Shkodër, ku siç u raportua, një klase brenda shkollës Shejnaze Juka, i është vënë zjarri nga përfaqësues të PD.

“Mesa di unë nuk po digjet shkolla, por KZAZ-të që nuk duhet të ishin aty sipas vendimit të presidentit. Aty po digjen thjesht kartona, jo ambjente shkollore, flakët janë diku në fillim të shkollës”, tha Ademi duke mohuar raportimet e fundit në media.

Ademi deklaroi se nuk duhet të ketë materiale zgjedhore në një shkollë.

Ndërsa në lidhje direkte në emision gazetari i Top Channel Klodian Zhivani njoftoi se rreth 50-60 për qind e materialeve zgjedhore janë djegur.

Ndër të tjera ai raportoi se ka pasur përplasje të forta edhe fizike mes FNSH dhe përfaqësuesve të PD.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
“Thyerje xhamash dhe zjarr në Shkodër”- Reagon ministri i Brendshëm, Lleshaj

Ministri Lleshaj ne Rwitter: Përpjekje e turpshme e përfaqësuesve të PD për të djegur një shkollë në Shkodër. Ftoj qytetarët...

Close