X

Ceka shpërthen ndaj Borchardt dhe ambasadorëve: Lolo të qeverisë, ‘shame on you’


I ftuar dje në emisionin ‘Open’, Neritan Ceka ka shpërthyer në akuza mjaft të ashpra ndaj ambasadorëve të huaj dhe në veçanti ndaj atij të OSBE-së, Bernard Borchardt, që sipas tij janë ‘bashkëfajtorë’ me kryeministrin Edi Rama duke heshtur përballë skandalit të blerjes së votave.

Sipas Cekës, Borchardtit ia bënë mirë që i shkruajtën në murin e banesës ‘shame on you’ sa kohë që thotë se nuk janë vjedhur votat.

Ndërsa ambasadorët në Tiranë, Ceka i cilëson si ‘lolo’ të qeverisë.

More in AKTUALITET, LAJME
Komisioni i Ekonomisë miraton kontratën koncesionare Milot-Balldre

Komisioni i Ekonomisë ka miratuar kontratën për rrugën Milot – Balldren. Miratimi i kontratës së kësaj rruge është bërë vetëm...

Close