X

FOTO/ Shkodër, policia kërkon të futet me forcë në KZAZ-në nr.2


Policia e Shkodrës kërkon të futet me forcë në KZAZ-në nr.2 në këtë qytet. Ditën e sotme policia ka shkuar në ambientet e KZAZ-së, por është penguar nga punonjës të bashkisë dhe ish-deputetë të Partisë Demokratike.

Policia e rendit dhe FNSH kanë debatuar me punonjësit dhe ish-deputetët, duke kërkuar që të marrin në kontroll KZAZ-në nr.2 në Shkodër.

Por punonjësit u kanë shpjeguar se ambientet janë në pronësi të Bashkisë Shkodër dhe nuk do lejohet që të përdoren për KZAZ-në, pasi presidenti Meta ka anuluar zgjedhjet e 30 qershorit.

Më herë Voltana Ademi i ka kërkuar ndihmë policisë për lirimin e ambienteve, por duket se policia kërkon të marrë vet në kontroll KZAZ-të.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
“Kërcënim ndaj Bashës”, Meta thërret në takim kreun e SHISH dhe komandantin e Gardës

Menjëherë pasi u publikua lajmi se “kërcënohet jeta e liderit të opozitës, Lulzim Basha”, presidenti Ilir Meta është vënë në...

Close