X

Bien temperaturat, ja parashikimi i motit për sot


Alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare do të dominojnë deri në mesditë të gjithë Shqipërinë.

Pas mesditës pritet shtim i vranësirave në pjesën më të madhe të vendit, duke gjeneruar rrebeshe afatshkurtër shiu.

Orët e pasdites rikthejnë kthjellimet në vend.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstermale ditore nga 17 në 36 gradë Celsius.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Magazine
I nxehti afrikan/ Meteorologët: Ditë më të freskëta pas së dielës

Fundjava është parashikuar përvëluese jo vetëm për Shqipërinë por edhe gjithë rajonin. Një masë presioni i lartë nga Afrika e...

Close