X

Shihni çfarë po ndodh në Hong Kong, miliona njerëz në protestë edhe pse qeveria u tërhoq (foto)


Rreth dy milionë persona, kanë marrë pjesë në protestat masive në Hong Kong, kundër një ligji kontrovers për ekstradimin e qytetarëve në Kinë. Protestat vijojnë, edhe pse ligji është pezulluar dhe liderja e Hong Kong, Carrie Lam, ka kërkuar ndjesë, që e ka propozuar këtë ligj. /tpz.al/

Shihni fotot spektakolare nga këto protesta:

 

More in AKTUALITET, BOTA, LAJME
Petrit Vasili “ironizon” kryeministrin: Na e shpifi ky frikacak

Ish-kreu i grupit parlamentar në Lëvizjen Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar ashpër ndaj kryeministri Edi Rama. Ai shprehet...

Close