X

Veliaj anulon koncertin me këngëtarët e njohur në ndihmë të Omeldës, shkak ditëlindja e PS-së


Një ditë më parë Partia Socialiste festoi 28-vjetorin e krijimit të saj. Socialistët festuan në çdo qark dhe kryeministri Edi Rama zgjodhi Divjakën, në krah të Braçes për të festuar. Në Tiranë festimet fillimisht u bënë te Amfiteatri dhe më pas u mbyllën me një koktej te selia e PS-së.

Por theksojmë se dje në orën 18:00 ishte planifikuar te Amfiteatri te Parku i Liqenit një koncert, ku fondet do të shkonin për kurimin e studentes Omelda e cila është e diagnostikuar me sëmundjen e rëndë dhe po lufton me të dita ditës.

Faqja “Lolita” shkruan se ky koncert është anuluar për shkak të festës së PS-së. “Dje ishte menduar që të organizohej ky koncerti te amfiteatri dhe fondet të shkonin për kurimin e Omeldës. Por jo, koncerti nuk u zhvillua!

Nuk u zhvillua sepse dje te amfiteatri u festua ditëlindja e Partisë Socialiste. Ishte anuluar çdo projekt që ishte menduar të zhvillohej dje atje, sepse ditëlindja e partisë prevalon mbi çdo gjë.”, shkruan kjo faqe.

Në koncert do të këndonin disa nga këngëtarët e njohur si Aurela Gaçe, Aurel Thëllimi, Erik Lloshi dhe disa të tjerë. Por mesa duket ditëlindja e PS-së kishte më shumë rëndësi se shëndeti i një vajze të re.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Gazetari gjerman tregon skenarin: Në Shqipëri shtyhen zgjedhjet

Gazetari gjerman i “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, Matthias Rub, tregon skenarin se si do të shtyhen zgjedhjet nw Shqipëri me konsensus....

Close