X

Vasili: Edi Rama po mbjell erën, por do të korrë furtunën!


Nënkryetari i LSI Petrit Vasili përmes një statusi në “Facebook” shkruan se Edi Rama po mbjell erën, por do të korrë furtunën.

Vasili shprehet se Rama është fajtor për kanabizimin e vendit, ai është kundër zgjedhjeve të ndershme, kundër lirisë e demokracisë.

Postimi i Vasilit:

Edi Rama po mbjell eren, por do te korre furtunen!!

Edi Rama me ca Lej Fenë te vegjel po lodhen shume qe te krijojne nje puhizë ere mashtrimi e demagogjie ne nje Shqiperi te tronditur rende,te zemeruar,te vjedhur,te plackitur,por qe sot eshte e gjitha ne kembe,e revoltuar,reaguese e papajtueshme dhe e pa kthim ne sfiden per tu ndare kjo e keqe.

Edi Rama eshte sot kunder popullit,kunder ligjit,kunder zgjedhjeve te ndershme,kunder paqes,kunder shpreses, kunder qetesise dhe mirekuptimit. Edi Rama eshte sot pro korrupsionit,qe i mbush xhepat,pro krimineleve,qe grabisin votat,pro shkaterrimit te prones se qytetareve,pro dhunimit te njerezve te thjeshte,pro varferise,pro braktisjes se shqiperise nga te rinjte.

Prandaj asnje s’e degjon me Edi Ramen!

Prandaj asnje s’e beson më Edi Ramen!

Prandaj asnje nuk ja var me Edi Rames!

Edi Rama ne hallin pa rrugedalje te nje mije fajeve,qe ka mbi kurriz, po lodhet kot qe te mbjelle erën,e pashmangshme eshte qe do te korrë furtunen….

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Edhe kreu i opozitës greke paralajmëron Ramën

Në Greqinë e përfshirë nga fushata zgjedhore duket se politikanët kryesorë kanë si axhendë të tyre dhe Shqipërinë në deklaratat...

Close