X

U arrestua se hapi punishten e sekuestruar “Briland”, Gjykata e Shkodrës jep vetëm ‘detyrim paraqitje’ për biznesmenin, Xhavit Kasemi

Gjykata e Shkodrës ka dhënë sot masën e dënimit, “detyrim paraqitje” për biznesmenin Xhavit Kasemi, i cili akuzohet për prodhim pijesh në mënyrë të paligjshme dhe fshehje të të ardhurave.

Ai akuzohet të ketë rihapur një punishte ku prodhon pije freksuese, edhe pse kjo e fundit i ishte sekuestruar nga autoritetet. Kasemi u arrestua më 9 qershor nga policia e Shkodrës.

Më herët ndaj Ksemit janë ngritur një mori denoncimesh dhe nje raport të shkeljeve të konstatuara nga AKU, shtuar edhe një denoncim në një nga emisionet investigative.

Shkodër:

Vetem detyrim paraqitje asgje me shume dha gjykata e Shkodres per biznesmenin Xhavit Kasemi, mbi te cilin rendonin 3 akuza, mes te cilave edhe ajo e prodhimit te pijeve te kundraligjshme.

Ndonese ai edhe me heret ka qene i shpallur ne kerkim, dhe ka patur nje denim ndaj tij, ato nuk jane vleresuar aspak nga gjykata duke e lene te lire Kasemin.

Me heret per te ka patur nje mori denoncimesh dhe nje raport te shkeljeve te konstatuara nga AKU, shtuar edhe nje denoncim ne nje nga emisionet investigative. Kasemi tashme ka vetem detyrim paraqitje.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Pas replikave për zgjedhjet lokale, Meta dhe Rama shtrëngojnë duart në Kosovë (VIDEO)

Ndonëse në klimën tejet të polarizuar politike të ditëve të fundit në Tiranë, raporti institucional mes presidentit të Republikës, Ilir...

Close