X

“Rënie besueshmërie për Edi Ramën në Berlin”- Studiuesi i huaj shkruan për negociatat: “Djalli” qëndron tek këto tre detajeMilan Nic, kreu i programit të Evropës në Institutin e Politikave GLOBSEC në Bratislavë, shkruan se Maqedonia Veriore po mbetet prapa në procesin integrues për shkak të Shqipërisë.

Në një postim në Twitter, ai shkruan se kryeministri Edi Rama ka rënie të besueshmërisë në Berlin.

“Një tradhti për Ballkanin nga ana e BE-së. Djalli fshihet në detaje dhe nuk ka të bëjë asgjë me Maqedoninë e Veriut. Pikat kyçe: 1- Rënia e besueshmërisë për Edi Ramën në Berlin, 2- Politika e koalicionit gjerman, 3 Maqedonia si ‘dëm kolateral’ për të blerë kohë për Shqipërinë”, shkruan Nic në Twitter.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Aleatët e Djathtë pas takimit në Presidencë, ja çfarë u bisedua me Metën për datën e zgjedhjeve

Aleatët e Djathtë kanë përfunduar takimin në Presidencë me Presidentin Ilir Meta, ku u diskutua edhe për datën kur do...

Close