X

Meta: Kosovë, gëzuar 20 vjetorin e lirisë!


Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka uruar të gjithë shqiptarët për 20 vjetorin e lirisë së Kosovës.

Sot në Prishtinë u zhvillua ceremonia e 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë dhe çlirimi i vendit nga forcat serbe.

‘Gëzuar 20-vjetorin e lirisë Kosovë e dashur!Falënderim dhe mirënjohje përjetë SHBA, NATO-s dhe Presidentit Klinton!’, shkruan Presidenti Ilir Meta.

Të pranishëm ishin personalitete ndërkombëtare, mes të cilëve edhe presidenti Bill Clinton, njeriu që këmbënguli që NATO të niste sulmet ndaj Serbisë për të ndaluar spastrimin etnik.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit dhe ne guxojmë të pajtohemi me Serbinë

Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për...

Close