X

EMRAT/ Aksident në Krujë, plagosen dy persona


Dy persona kanë mbetur të plagosur në një aksident në Krujë mëngjesin e sotëm.

Sipas informacioneve të para, aksidenti ndodhi në qendër të Krujës, ku dy mjete tip “Benz”, një me targa AA 828 UF dhe tjetri me targë AA 772 VD janë përplasur me njëra-tjetrën.

Për shkak të përplasjes së fortë, janë plagosur shtetasit Sabah Tupi dhe Urim Dauti. Tupi është dërguar në Spitalin e Traumës pasi ka marrë plagë më të rënda, ndërsa shoferi tjetër po merr mjekim në Spitalin e Krujës.

Dyshohet se një prej mjeteve ka qenë me shpejtësi të madh, por policia po heton për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Elbasan, drogë, makina dhe celularë, katër në pranga, tre në kërkim

Pas një aksioni antidrogë në qytetin e Elbasanit janë arrestuar katër persona, ndërsa tre të tjerë janë shpallur në kërkim....

Close