X

Elbasan, drogë, makina dhe celularë, katër në pranga, tre në kërkim


Pas një aksioni antidrogë në qytetin e Elbasanit janë arrestuar katër persona, ndërsa tre të tjerë janë shpallur në kërkim.

Sipas policisë, në aksionin e koduar “Palestra” janë bllokuar 11 kg kanabis, dy makina dhe tre telefona. Sasia e konfiskuar e drogës dyshohet se do të shpërndahej në qytetin e Elbasanit.

Njoftimi i policisë:

“Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në DVP Elbasan, në vijimin të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkotike, bazuar mbi informacionet e mara në rrugë operative, kanë zhvilluar dhe finalizuar operacionin policor antidrogë të koduar “Palestra”, si rezultat i të cilit u arrestuan në flagrancë shtetasit:

R., 26 vjeç, B. A., 26 vjeç, D. P., 25 vjeç dhe V. T., 51 vjeç, të gjithë banues në Elbasan. Gjithashtu u shpallën në kërkim policor tre shtetas të tjerë, për të cilët, për arsye hetimi, nuk bëjmë me dije të dhëna të tjera.

Gjatë operacionit , në lagjen “Emin Matraxhiu” Elbasan, në automjetin që drejtohej nga shtetasi V. T., u gjet një sasi prej rreth 11 kg Cannabis Sativa, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale bashkë me dy automjete dhe tre aparate celulare.

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, sasinë e lëndës narkotike, do ta shpërndanin në qytetin Elbasan.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve”, e kryer në bashkëpunim”.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Mocion për Metën, çfarë do të ndodhë nesër në Kuvend

Konferenca e Kryetarëve miratoi dje kërkesën e Partisë Socialiste për të zhvilluar nesër një mocion me debat mbi vendimin e...

Close