X

‘Babalja’, gjykata refuzon të thërrasë Edi Ramën për dëshmi

Në Gjykatën Penale të Tiranës është zhvilluar seanca e radhës për dosjen “Babale” me të pandehur Ervin Salianjin, Fredi Alizotin, Jetmir Olldashin dhe Albert Veliu.

Gjatë seancës së sotme nuk janë pranuar kërkesat e të pandehurve që lidhen me përjashtimin e gjyqtarit të kësaj çështjeje, si dhe për thirrjen e Kryeministrit Edi Rama, ish-ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, kreu i grupit socialist, Taulant Balla, si dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Po ashtu nuk është pranuar gjykimi i shkurtuar pasi nuk mund të ndahej çështja.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Grekët refuzojnë ekstradimin e autorit kryesor të vrasjes së komisarit Artan Cuku. Vendimi u mbajt…

Autoritetet greke kanë vendosur që të mos e ekstradojnë në Shqipëri të dyshuarin si porositësi i vrasjes së kryekomisarit Artan...

Close