X

Takimi Rama – Mogherini, çfarë shkruan në “Twitter” Koçijançiç

Zëdhënësja e BE për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Maja Koçijançiç, ka shkruar në Tëitter për takimin e realizuar në Bruksel ndërmjet kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe Federica Moghëerinit.

“Federica Mogherini përshëndet kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama pas takimiti në Bruksel, pas rekomandimit të Komisionit Europian për të hapur negociatat, duke pranuar rezultate të prekshme reformash, në veçanti me reformën e drejtësisë”, shkruan Koçijançiç.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Kriza/ Andi Bushati: Jemi në një situatë që s’kemi parë gjë akoma

Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24, komentoi situatën politike dhe deklaratat...

Close