X

Moti sot, temperatura deri 37°C


Gadishulli i Ballkanit është në ndikimin e periferisë së presionit të ulët atmosferik e cila do të influencojë mot pjesërisht të stabilizuar në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë .

Fillimi i javës datë 10 Qershor 2019: Moti do të jetë me kthjellime dhe prani të vranësirave të cilat në orët e mesditës do të pasohen nga reshje të izoluara në Juglindje dhe Verilindje të vendit.

Era do të jetë me drejtim Verilindje me shpejtësi 10-12 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 17/31°C

Zonat e ulëta 19/c

Zonat bregdetare 20/35°C

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Magazine
“Nesër KQZ shqyrton kërkesën e gruas së Kujtim Gjuzit për divorc”

I njohur si “njeriu i memeve”, Genc Sejko godet sërish. Ai ka ironizuar vendimin e sotëm të KQZ-së, e cila...

Close