X

Meta zbulon prapaskenat, ja si e mori vesh Basha se ishin anulluar zgjedhjet


Presidenti Ilir Meta, ka dalë në një konferencë të jashtëzakonshme, për të sqaruar edhe njëherë opinionin publik, lidhur me vendimin për anullimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit.

Gjatë fjalës së tij, Meta zbuloi gjithashtu prapaskenat e këtij vendinimi dhe momentin kur lideri i opozitës u informua për këtë vendim. Meta tha se Basha nuk kishte dijeni, deri pak minuta përpara se të niste protesta e opozitës.

“Zoti Basha këtë vendim e ka marrë vesh në orën 19:10, në fillimin e mitingut, përmes një telefonate zyrtare. Zoti Basha nuk e ka ditur, por telefonata ka qenë e regjistruar përmes sekretarisë telefonike. I është kërkuar ndërprerja e mitingut, në cdo moment që do të kishte manifestim dhune”.

/TPZ.al/ 

LEXO EDHE: 

Ilir Meta: Nuk e kuptoj përse duan të më shkarkojnë, unë jam vetëofruar për ta lënë detyrën

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Ilir Meta: Nuk e kuptoj përse duan të më shkarkojnë, unë jam vetëofruar për ta lënë detyrën

Presidenti Ilir Meta, ka dalë në një konferencë të jazhtëzakonshme, për të sqaruar edhe njëherë vendimin e tij për të...

Close