X

Mbërrin të premten në Britani, arrestohet të shtunën për vjedhje dhe dënohet të hënën!

Një rumun u kap duke vjedhur një dyqan më pak se 24 orë pas mbërritjes në Britani. Leonard-Valter Tudor, 20 vjeç, mbërriti në Britani të Madhe të premten dhe shkoi në Yorkshire.

Por të nesërmen ai u kap në Midlands Lindor, duke u përpjekur për të vjedhur 508 paund mallra.

Ai u arrestua në dyqan dhe u paraqit në gjykatë të hënën, ku u vendos në një institucion të vuajtjes së dënimit për 16 javë. Një bashkëpunëtor arriti të shmangte arrestimin, raportoi Nottingham Live.

Sanjay Jerath, duke e akuzuar, i tha gjykatës: ‘Në intervistë, i pandehuri tha se ai u ul në vend një ditë më parë. Ai shkoi në një adresë në Doncaster me qëllim që të gjente punë. Ai njohu një rumun tjetër”.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
LIVE/ 66 minuta lojë, të besuarit e Rejas gjejnë golin e avantazhit. Cikalleshi trondit moldavët

Tundet rrjeta e moldavëve, Cikalleshi shënon për Shqipërinë në minutën e 66-të. Vetëm pak minuta pasi hyri në fushën e...

Close