X

“Puç institucional”, Vasili reagon pas vendimit të KQZ: Kanë zgjedhur të shkojnë në burg për Ramën

“Puç institucional” e ka quajtur ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili, vendimin e shumicës në KQZ, për refuzimin e dekretit të Presidentit për anulimin e datës së zgjedhjeve.

Me një shenim ne faqen e tij në Facebook, Vasili shkruan se “anetaret e ‘Rilindjes’ në KQZ u vetengarkuan me pergjegjesi shume te rende penale nga e cila nuk i shpeton dot as Edi Rama dhe askerkush”.

Postimi i Vasilit

KQZ e krimit te organizuar konsumoi vepren e rende te puçit institucional duke refuzuar dekretin e Presidentit per zgjedhjet.

Anetaret e e rilindjes ne KQZ u vetengarkuan me pergjegjesi shume te rende penale nga e cila nuk i shpeton dot as Edi Rama dhe askerkush.

Meqe kane zgjedhur te shkojne ne burg per Edi Ramen.Udhe te mbare.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Rreth 100 njerëz vriten në një fshat në Mali

Rreth 100 njerëz janë vrarë gjatë një sulmi në një fshat në Mali, të banuar nga grupi etnik Dogon. BBC...

Close