X

“Nesër KQZ shqyrton kërkesën e gruas së Kujtim Gjuzit për divorc”

I njohur si “njeriu i memeve”, Genc Sejko godet sërish. Ai ka ironizuar vendimin e sotëm të KQZ-së, e cila nuk pranoi vendimin e Presidentit Ilir Meta për çdekretimin e datës së zgjedhjeve.

Duke u nisur nga zhvillimet në KQZ, Sejko me ironi shkruan se nesër ky institucion do të ketë në rend dite kërkesën e gruas së Kujtim Gjuzit për divorc.

Kujtojmë që KQZ vendosi të zhbëjë dekretin e Presidentit të Republikës për anulimin e zgjedhjeve. Kryetari i KQZ-së, Klement Zguri u largua në mënyrë demonstrative nga mbledhja duke thënë se asnjëherë më parë dekreti i Presidentit nuk është vënë në diskutim. Mbledhja u drejtua nga nënkryetari Denar Biba, përfaqësues i PS që ka drejtuar mbledhjen.

Biba e quajti dekretin e Presidentit të Republikës Ilir Meta një akt administrativ absolutisht të pavlefshëm dhe akuzoi Kreun e Shtetit se refuzon të zbatojë urdhërimin kushtetues për caktimin e një date zgjedhjeje.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Një i vdekur nga rrëzimi i helikopterit në Nju Jork

Një helikopter u rrëzua në një rrokaqiell në lagjen Menhatën të Nju Jorkut, duke shkaktuar vdekjen e pilotit, thanë zyrtarët...

Close