X

Moti sot, temperatura deri 37°C


Gadishulli i Ballkanit është në ndikimin e periferisë së presionit të ulët atmosferik e cila do të influencojë mot pjesërisht të stabilizuar në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë .

Fillimi i javës datë 10 Qershor 2019: Moti do të jetë me kthjellime dhe prani të vranësirave të cilat në orët e mesditës do të pasohen nga reshje të izoluara në Juglindje dhe Verilindje të vendit. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-12 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 17/31°C

Zonat e ulëta 19/c

Zonat bregdetare 20/35°C

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Magazine
Deputeti i ri thyen rregullat e qarkullimin, parkon makinën në trotuar si “i fortë” (FOTO)

Në fakt, është një emër jo shumë i njohur, pasi ka pranuar mandatin e lënë nga paraardhësi dhe ka ardhur...

Close