X

VIDEO/ Portugalia futet në histori, fiton trofeun e parë të Ligës së Kombeve. Holanda e dytaU luajt në stadiumin “Dragao” të Portos finalja e Ligës së Kombeve mes Portugalisë dhe Holandës.

Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, ku të dy ekipet më tepër menduan për të mos pësuar, sesa tentuan të shënonin.

Në pjesën e dytë, në minutën e 60-të, janë portugezët që kalojnë në avantazh. Guedes gjuan fort dhe saktë nga jashtë zone, duke e dërguar topin në rrjetë.

Ky ishte goli i vetëm i kësaj finaleje dhe Portugalia bëhet fituesja e parë e Ligës së Kombeve, këtij kompeticioni më të ri të UEFA-s.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Ndeshja e historisë, publikohen formacionet për finalen e Ligës së Kombeve. Ronaldo përballë Van Dijk

Portugalia do të përballet në finalen e Ligës së Kombeve me Holandën, ndeshje e cila do të luhet në orën...

Close