X

Ndeshja e historisë, publikohen formacionet për finalen e Ligës së Kombeve. Ronaldo përballë Van DijkPortugalia do të përballet në finalen e Ligës së Kombeve me Holandën, ndeshje e cila do të luhet në orën 20:45 dhe të hyjë në historinë e UEFA-s, si finalja e parë e këtij kompeticioni.

Portugalia do të udhëhiqet nga ylli botëror i Juventusit, Cristiano Ronaldo, i cili do të ketë përballë një tjetër yll. Bëhet fjalë për mbrojtësin më të fortë në Botë për momentin, kandidatit për “Topin e Artë”, Virgil Van Dijk.

Ronaldo duhet të kalojë Van Dijk, që të mund t’i japë skuadrës së tij trofeun në stadiumin “Dragao” të Portos.

Skuadrat respektive kanë publikuar edhe formacionet zyrtare si mëposhtë:

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Këputi ligamentet, Neymarr rrezikon të mbyll karrierën

Katër javë për tu rikthyer në fushë. Është ky verdikti i stafit mjekësor të Brazilit, i cili ka konstatuar se...

Close