X

Jim Belushi nostalgjik për Shqipërinë: I dua rrënjët e mia


Jim Belushi është ndër aktorët e paktë shqiptarë që ka arritur sukses në Hollywood. Ai është djali i një emigranti shqiptar dhe është rritur në Çikago, ndërsa origjinën e tij e ka përmendur gjithmonë.

Në një postim në rrjetet sociale ai kujtoi me nostalgji kohën kur ndodhej në Shqipëri në vitin 2007.

“Duke u rritur në Çikago si i biri i një emigranti shqiptar është interesante të kthehesh prapa dhe të kuptosh se sa shumë më ka formuar. Duke u kthyer pas në vitin 2007, isha shumë me fat që isha i ftuari i veçantë i Kishës Ortodokse Shqiptare. I dua rrënjët e mia,” shprehet Belushi.

More in LAJME, LIFESTYLE
Donika Prela gjen justifikimin për dosjen 339: Për krimin zgjedhor nuk ishte e mundur ndarja e çështjes që në fillim

Prokurorja e Krimeve të Renda, Donika Prela, doli sot në një deklaratë për mediat, lidhur me dosjen 339. Ajo bëri...

Close