E plotë/ Të gjitha pazaret kriminale Dako-Avdylaj për blerjen e zgjedhjeve

Gazeta gjermane Bild, ka botuar përgjimet ndërmjet kryetarit të Bashkisë së Durrësit Dako dhe drejtuesit të bandës kriminale Astrit Avdylaj i arrestuar për trafik kokaine në tetor 2018. Shkrimi i Bild, nga gazetari Peter Tiede, mban titullin “Si manipulohen votat nga mafia në Shqipëri”. Nga përgjimet kuptohet se: 1— Astrit Avdylaj cakton kandidatët për deputet në Durrës Astrit Avdylaj i … Continue reading E plotë/ Të gjitha pazaret kriminale Dako-Avdylaj për blerjen e zgjedhjeve