X

U ‘spiunua’ te Policia, arrestohet 56-vjeçarit nga Patosi, mbante dy armë dhe 148 fishekë në shtëpi

Një 56-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi mbante në banesën e tij dy armë zjarri dhe municionet për to.

Në bazë të informacioneve të ardhura nga qytetarët, Policia ka kontrolluar banesën e 56-vjeçarit me iniciale T.G., ku edhe kanë gjetur armët.

Si rezultat i kontrollit, policia gjeti dhe sekuestroi 1 armë zjarri automatike me 2 krëhëra, 1 pistoletë me 1 krëhër dhe 148 fishekë.

NJOFTIMI I PLOTË:

Fier

Goditet një tjetër rast i armëmbajtjes pa leje, falë bashkëpunimit të policisë me qytetarët.

Sekuestrohen 2 armë zjarri dhe 148 fishekë.

Arrestohet në flagrancë poseduesi i tyre.

Në kuadër të bashkëpunimit me qytetarët për të parandaluar dhe goditur paligjshmërinë si dhe në vijim të punës hetimore nga Specialistët e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier është goditur një tjetër rast i armëmbajtjes pa leje.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier, në bazë të informacioneve të marra nga qytetarët se një shtetas dispononte armë zjarri në banesë, kanë organizuar punën dhe kanë ushtruar kontroll në banesën e shtetasit T.G, 56 vjeç, banues në Patos.

Si rezultat i kontrollit, policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale 1 armë zjarri automatike me 2 krëhëra, 1 pistoletë me 1 krëhër dhe 148 fishekë.

Në përfundim të veprimeve të kryera, Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit T.G për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Materialet proceduriale për veprime të mëtejshme do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Të shtëna me armë në një hotel në Darwin, të paktën pesë të vrarë

Të paktën pesë persona kanë mbetur të vrarë gjatë një shkëmbimi zjarri në një hotel në Darwin, në Australi. Lajmin...

Close