X

Ish-ministri trondit opinionin: Kam vrarë gruan time

Një ish kryebashkiak i Teheranit tha para autoriteteve se, kishte vrarë bashkëshorten e tij, Mitra Ostad, pasi e kishte kërcënuar me një armë sepse ajo nuk pranoi t’i jepte atij divorci.

Najafi, 67 vjeç, një politikan reformist, tha se e vrau aksidentalisht pasi e kishte befasuar në banjo në shtëpinë e tyre në një lagje të pasur të Teheranit.

Rasti dramatik, rrëfimi i çuditshëm dhe televiziv i Najafit dhe afrimi i autoriteteve hetuese kanë skandalizuar, tërbuar dhe hutuar iranianët,.

Televizioni shtetëror e filmoi kur ndodhej përballë autoriteteve, i cili dikur shërbente edhe si ministër i arsimit dhe ishte i diplomuar në Institutin e Teknologjisë në Massachusetts.

“Ne patëm një argument dhe më pas e tregova këtë armë për ta trembur ndërsa ishte duke u përgatitur për të marrë një banjë”, tha Najafi. “Ajo u vendos në panik dhe më sulmoi në mënyrë që të marrë armën dhe unë gabimisht e shkrepa”.

“Deri më tani [ky rast] nuk është një hetim penal, madje edhe sipas standardeve të gjyqësorit iranian,” tha avokati i Teheranit Shad Sadr në Tëitter.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Video shokuese/ Adoleshenti dhunohet barbarisht nga një grup djemsh teksa përulet para tyre

Policia është vënë në alarm për identifikimin e disa të rinjve që janë filmuar duke dhunuar barbarisht një bashkëmoshatar të...

Close