X

FOTO/ Shembet pa u hapur një nga tunelet e Rrugës së Arbrit


Një nga tunelet e rrugës së Arbrit është shembur ende pa u inauguruar. Lapsi.al ka siguruar disa foto nga kantieri ku duket gjendja e rëndë tunelit. Kompania e cila ka fituar koncesionin e ndërtimit të rrugës është Gjoka Construcion.

Sipas ofertës së propozuar nga vetë kompania “Gjoka Konstruksion”, rruga do të kushtojë 33.6 miliardë lekë, ose rreth 250 milionë euro dhe ndërtimi i saj do të zgjasë 46 muaj. Kjo rrugë është bërë më një prokurim të drejtpërdrejt më një PPP, por që duket se rezultati është shumë zhgënjyes.

 

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Ish-ministri trondit opinionin: Kam vrarë gruan time

Një ish kryebashkiak i Teheranit tha para autoriteteve se, kishte vrarë bashkëshorten e tij, Mitra Ostad, pasi e kishte kërcënuar...

Close