X

Parandalohet konflikti me armë zjarri, pranga 19-vjeçarit


Një person është arrestuar nga policia e Vlorës, pas një konflikti me armë zjarri. Policia thotë se në pranga u vu shtetasi G. B., 19 vjeç, të cilit iu sekuestrua edhe një pistoletë.

“Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatit të Policisë Vlorë, në bashkëpunim me Patrullën e Përgjithshme, pas njoftimit të marrë nga një 35 – vjeçar banues në Vlorë, se gjatë një konflikti për motive të dobëta po kanosej me armë zjarri nga shtetasi G. B., kanë ndërhyrë menjëherë për parandalimin e përshkallëzimit të mëtejshëm të konfliktit”, sqaron policia.

Pas kontrollit të ushtruar, këtij shtetasi i është gjetur një armë zjarri pistoletë dhe një dozë lënde narkotike e dyshuar e llojit Cannabis Sativa.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprat penale “Kanosja”, “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municioneve”, “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

More in AKTUALITET, LAJME
U përgjua duke porositur drogë, dorëhiqet deputeti

Deputeti maqedonas i LSDM-së, Pavle Bogoevski, ka dhënë dorëheqjen nga funksioni i tij në Kuvend, pas publikimit të përgjimeve, ku...

Close