X

Mustafa Nano: Shqiptarët kanë qejf ta shesin dhe ta blejnë votën, jemi shoqëri e korruptuar


Mustafa Nano, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ku u diskutua kriza politike dhe shqetësimi për manipulimin e zgjedhjeve, u shpreh se shoqëria shqiptare është e korruptaur dhe se shqiptarët kanë qejf ta shesin dhe ta blejnë votën.

Mustafa Nano: Shoqëria shqiptare, përfshirë edhe ne, jemi të korruptuar. Iku opozita, këta që u futën në parlament, kjo dëshirë për tu futur në parlament, është i ngritur në rrethana korruptive. Shqiptarët kanë qejf ta shesin dhe ta blejnë votën.

Andi Bushati: Ne do merremi me ata që e shesin apo ata që e blejnë votën?

Mustafa Nano: Për mua e ka fajin lideri i opozitës. Është një lider i dobët dhe e ka forcuar vetëm sjelljet nëpër rrugë, jo idetë. Një njeri që forcohet shume kur bën njeriun e dhunshëm.

Andi Bushati: Jo, njeriun e pablerë nga marrëveshja.

/TPZ.AL/

More in AKTUALITET, LAJME
Lubonja: Ja arsyeja përse Rama nuk kërkon dialog, por eleminimin e opozitës

Analisti Fatos Lubonja, ka thënë në emisionin “Të Paekspozuarit”, se kryeministri Rama, pavarësisht letrave që i shkruan opozitës, nuk kërkon...

Close